Start 360º Sanitas Movewoman Experience!

360º Sanitas Movewoman Experience wyruszył z miejscowości Castellón. Droga zawiedzie go w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy do 15 hiszpańskich miast, start 19 kwietnia w Castellón a meta 11 czerwca w Madrycie.  Roadshow jest elementem szeregu działań zaplanowanych w ramach akcji społecznej #LasMujeresNosMovemos, której celem jest zachęcenia i zmotywowanie kobiet do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia. Akcji przewodzi Movewoman -Kobieta Wysportowana- a patronuje Sanitas we współpracy z Densia, Revista MIA, Technogym, Fundación Alimentum oraz El Corte Inglés.

Ćwiczenia fizyczne, sposób odżywiania i umysł, to osie, na których opiera się ten roadshow, realizowany w jednostce mobilnej o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Wnętrze jest awangardowe, wszechstronne i posiada bogate wyposażenie technologiczne z urządzeniami dotykowymi i audiowizualnym przewodnikiem do ćwiczeni fizycznych, możliwych do wykonania nawet w miejscu pracy czy podczas codziennych zajęć, oraz aplikacjami pomagającymi w przejściu na bardziej zrównoważoną dietę. Na miejscu można zrobić testy fizyczne, sprawdzić wskaźnik masy ciała IBM i inne parametry.

Organizowane są liczne atrakcje, konkursy i bezpłatne warsztaty dla kobiet, na przykład zajęcia z jogi, techniki biegania, przełamywania powszechnych mitów dotyczących odżywiania, jak pokonać niechęć do ćwiczeń czy jakiego rodzaju ćwiczenia są najodpowiedniejsze dla danego wieku, a także spotkania ze znanymi sportsmenkami.